Obnova vlasovej pokožky – rašelinová kúra

ČO SI OD NÁS ODNESIETE JE ČISTÁ HLAVA

Rašelinová kúra pomáha pri riešení rôznych problémov s vlasmi a vlasovou pokožkou, napríklad:

Lupiny
Seborea
Psoriáza
Padanie vlasov
Detoxikácia pokožky
Regenerácia pokožky

 

 

RAŠELINA

Rašelina je prírodná zmes organických a minerálnych látok, ktoré vznikali tisíce rokov z odumretých rastlín bez prístupu kyslíku a rozkladných baktérií. Nielen že si zachovali komplexitu organických látok, ale počas takéhoto zrenia ich komplexita a molekulárna veľkosť ešte výrazne narástla. Vznikla nenapodobiteľná zmes, ktorú prírodovedci neustále skúmajú a stále objavujú jej nové vlastnosti. Každá rašelina podľa svojho náleziska a pôvodných rastlín je ale iná, má iné vlastnosti. Priaznivý vplyv na vlasovú pokožku je popísaný iba pre rašelinu z ložiska v španielskej Malage. Tam je aj pôvod značky a produktov Kapyderm. 

 

BYLINY A VITAMÍNY

V ostatných fázach rašelinovej kúry v salóne pracujem s bylinnými extraktami – olejovými aj alkoholovými. U každého zákazníka najprv presne diagnostikujem stav a potreby pokožky a podľa toho vyberiem vhodné prípravky pre vlasovú kúru. Aplikujem esenciálne oleje a toniká z bylín. Pre mnohé byliny je v tradíciách popísaný ich vplyv na regeneráciu pokožky, na obnovu a podporu rastu vlasov, na obmedzenie premnožovania mikroorganizmov, na odolnosť vlasovej pokožky a silu vlasových korienkov. Pre každý typ problému mám špeciálne namiešanú zmes bylín. Ich účinok je podporený látkami pre vyššiu vstrebateľnosť do pokožky, vitamínmi a výživou. 

 

KOLAGÉN A HYDRATÁCIA

Na záver aplikujem kolagénovú emulziu, ktorá pokožku uzavrie. Obsahuje hydratačné látky a hydrolyzovaný a preto lepšie vstrebateľný kolagén, ktorý podporuje tvorbu Vášho vlastného kolagénu v pokožke.